V nedeľu večer sa udeľovali hudobné ocenenia Radio_Head Awards za rok 2016. Deviaty ročník potvrdil, že narastá záujem o folklórnu hudbu.
Najväčší prekvapením tohto ročníka bola jednoznačne Katarína Malíková, ktorá tri zo štyroch nominácii premenila na ocenenia. S albumom Pustvopol uspela v kategóriách Debut roka, Album roka – Cena kritikov a World Music – Folk. Na svojom debutovom albume použila ľudové piesne z Horehronia.
Skupina Billy Barman získala ocenenie Album roka za nahrávku Dýchajúce obrazy. V tejto katerórii boli jasnými favoritmi a porazili napríklad aj speváčku Katarziu. Ako Objav roka ocenili folklóny projekt Martina „Majla“ Štefánika Ľudové mladistvá. Ich špecialitou je to, že spájajú folklórne melódie s jazzom.
Billy Barman – Sloboda
Singlom roka sa skladba Past Lessons For The Future od drum and bassovej DJ-ky B-Complex, v ktorej nasamplovala dojímavý prejav českého dramatika Jana Wericha. Zo skladby pochádza aj odkaz „Mít rád lidi“, v duchu ktorého sa niesol deviaty ročník Radio_Head Awards. B-Complex v tejto kategórii porazila Billy Barmana so skladbou Sloboda, alebo Katarziu a jej Milovať s hudbou, Paru so skladbou Linda či Fallgrapp a ich Dym.
Najlepšou nahrávkou elektronickej hudby bola No future vol.1 od producenta, ktorý si hovorí Keosz. V kategórii Hip-Hop / Rap / R’n’B zvíťazil Vec s albumom Domáce potreby. V žánri Hard & Heavy triumfovala kapela 0N0 s nahrávkou Reconstruction & Synthesis. Za jazzovú nahrávku ocenili Eugena Vizváryho a jeho Part 2: For Jaco a za klasickú hudbu si cenu odniesol Milan Paľa, Marián Lejava a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a ich Husľové koncerty Karola Szymanowského a Albana Berga. V kategórii Experimentálna hudba ocenili dvojicu Klára a Ján za album s názvom Druhý debut.
Mimoriadnu cenu udelelil Slovenský ochranný zväz autorský za významný prínos do rozvoja slovenskej hudobnej kultúry Jankovi Lehotskému. Cenu za prínos slovenskej hudbe získala kompilácia Ostrov hudby a Richard Čermák z vydavateľstva Gergaz. Táto kompilácia vznikla, aby podporila a propagovala domácu hudbu. Cenu Nadácie Advance Investments si odniesol producent elektronickej hudby Keosz.