Julian Casablancas, známy predovšetkým ako frontman The Strokes, vydáva so svojim vedľajším projektom The Voidz v poradí tretí štúdiový album. Skupina, ktorá sa sformovala v roku 2013 má na konte dva štúdiové albumy, niekoľko singlov a teraz sa k nim pridáva novinka v podobe Like All Before You, ktorej predchádzalo vydanie niekoľkých zvukovo nesúrodých singlov.
Celý album je možné rozdeliť do troch častí. V tej prvej sú dve kratšie inštrumentálne skladby. Oventure, ktorá album otvára a Walk Off, ktorá ho uzatvára. V podstate ide o intro a outro nahrávky. Menšie mínus týchto skladieb je, že priamo nenadväzujú na skladbu po, v prípade intra a na skladbu pred v prípade outra. Ale ako nápad na jasnejšie ohraničenie albumu ide o zaujímavú myšlienku.
Druhú časť tvoria skladby, ktoré boli vydané ako samostatné single ešte predtým ako bolo známe, že by mali byť súčasťou albumu. The Voidz ich teda nevydali aby fanúšikov nalákali na novinku ale pôvodne iba ako samostatné skladby.
Práve preto je štýl jednotlivých skladieb pomerne odlišný. Prvou z týchto skladieb bola ešte v roku 2023 Prophecy of the Dragon. Vzhľadom na Casablancasovu tvorbu sa skladba začína pomerne drsným introm a rovnako tvrdšou gitarou, ktorá sa v skladbe strieda s jemnejšími synth časťami.
V tom istom roku sa skupina podelila aj so skladbou Flexorcist. Tá je o poznanie umiernenejšia ako jej predchodca ale získala si priazeň fanúšikov a z tejto trojice aj najväčšiu počúvanosť. Po krátkej afére okolo manažmentu skupiny začiatkom tohto roku prišla skladba All The Same. Tú aj najvernejší fanúšikovia opisujú prinajmenšom ako podivnú. Beatlesovské intro, syntetizátory, autotune, krátke gitarové sólo a meniaca sa nálada skladby je priamym dôsledkom tohto hodnotenia.
Aj keď sú všetky tri skladby absolútne odlišné a spája ich snáď iba Casablancasov vokál ide o vydarené kúsky, ktoré si aj napriek svojmu nie úplne rádiovému potenciálu vyslúžili kladné hodnotenia.
V poslednej časti sa nakoniec nachádzajú nové skladby. Krátko pred vydaním albumu pustila ešte skupina do sveta skladbu 7 Horses. Elektronikou nabitá skladba v pomalšom tempe predstavuje klasickú tvorbu skupiny. Na podobnej linke sa nesie aj skladba Perseverance-1C2S. Tá pôsobí o niečo temnejšie a obsahuje poctivé, takmer minútové, gitarové sólo.
V podobne pomalšom a ešte ťahavejšom tempe je skladba Spectral Analysis. Až na trochu elektroniky, ktorá je ale príjemne vzadu, ide o Casablancasov vokál v klavírnom doprovode. Jedným z najvydarenejších kúskov na albume je skladba Square Wave.
Príjemné stredné tempo je obohatené o umiernené syntetizátory a až post-punkovú basu, ktorá pridáva celej skladbe na kvalite. Poslednou novou skladbou na albume je When Will the Time of These Batards End. Úderné tempo je zaujímavo doplnené Casablancasovym výrazne nižšie položeným hlasom. Na rozdiel od predchádzajúcich skôr vydaných skladieb je táto pätica kompaktnejšia a jednotnejšia.
Objavilo sa niekoľko názorov a prejavov nespokojnosti s tým, že ide v podstate o zbierku vydaných singlov. V konečnom dôsledku sa ale na album dostali tri skôr vydané single a zbytok tvorí nová tvorba.
Menším problém je skôr nekompatibilita singlov medzi sebou rovnako ako s celým albumom. Sám Casablancas ale nikdy nepovedal, že nový album The Voidz by mal byť konceptuálny alebo by sa mali všetky skladby držať na jednej linke. Vo finále dostali fanúšikovia presne to čo sa od The Voidz očakáva.
„Na albume Like All Before You je experimentovania požehnane a robí to z neho zaujímavý prírastok v skromejšej diskografii The Voidz.“
Alternatívu, elektroniku, jemné ozveny The Strokes a autotune. V prípade All Like Before You naozaj veľa autotune a výrazného skreslenia hlasu Juliana Casablancasa. Sám frontman tento projekt popisuje ako priestor kde má voľnosť v experimentovaní a nemusí sa držať zabehnutých liniek a očakávaní ako pri svojej domovskej skupine The Strokes.
Na albume Like All Before You je tohto experimentovania požehnane a robí to z neho zaujímavý prírastok v skromnejšej diskografii The Voidz.